wz

Internetové stránky  železniční tratě 137 Chomutov - Vejprty ...  Website für die Bahnlinie 137 Komotau - Weipert.

HLAVNÍ MENU :

   

Hl. stránka

STARÉ AKTUALITY

 
 

 

20.12.2017 Nástěnné kalendáře tratě 137 Chomutov - Vejprty budou k dostání 23.12.2017!:

Vážení přátelé, spolek Vejprtská dráha pro Vás připravil jako každý rok, nástěnné kalendáře tratě 137 Chomutov - Vejprty pro rok 2018. K dostání budou v sobotu 23.12.2017 v Betlémském autobus, který bude brázdit ulice Chomutova. Odkaz na plakát akce ZDE.

 

Ostatní objednávky na kalendar@trat137.unas.cz

 

23.4.2017 V sobotu 29.4.2017 začínají jezdit vlaky do hor:

Přerušení provozu na trati Chomutov - Vejprty se blíží do svého finále. Nesmyslné přerušení provozu trvalo od září 2016, nyní se ale všichni připravuje na další sezónu, kdy na trať vyjedou vlaku a to ve složení prvního obratu motorový vůz řady 810 s cyklovozem a při druhém obratu s motorovou jednotkou řady 841/914 RegioNova. Od 2.5. do 19.5. proběhne v úseku Vejprty - Cranzahl výluka a vlaky budou nahrazeny autobusy. Tato výluka se ale týká pouze vlaků prvního obratu. Odpolední obrat v čele s RegioNovou zajede normálně dle jízdního řádu až do Cranzahlu. Byla také z aktualizována mapka, kde naleznete tipy na výlet.

4.3.2017 Zahájení sezónního provozu se blíží a stím i mnoho novinek:

Do zahájení sezónního provozu na trati 137 Chomutov - Vejprty zbývá už jen pár týdnů. Proto pro Vás připravujeme nové typy na výlety a další novinky. Letos bude opět možné zakoupit pohlednice s tématikou Krušnohorské lokálky, protože minulý rok minulý rok byl o pohlednice opravdu vyliký zájem, který jsme ani nečekali. Rád bych Vám chtěl ještě připomenout, že na našich Facebokových stránkách můžete každý den slodovat nové příspěvky se sériemi historických fotografií. Odkaz na naše FB stránky naleznete ZDE.

 

17.12.2016 Nástěnný kalendář železniční tratě 137 Chomutov - Vejprty, formátu A3, rok 2017:

Vážení přítelé, letos sice trochu později ale přeci jenom :-) vydáváme opět nástěnný kalendář železniční tratě 137 Chomutov - Vejprty formátu A3 pro rok 2017. V kalendáři jsou vybrány opět ty nejhezčí obrázky z prostředí Krušnohorské lokálky. Cena za jeden kalendář je 200 Kč. Kalendář lze zaslat poštou, také je možné ho doručit zdarma až k Vám a to po Chomutově nebo Jirkově. Své objednáky zasílejte na

 

kalendar@trat137.unas.cz

 

28.9.2016 Sezónní provoz dnes skončil. Hodnotíme jej velice kladně:

Ve středu 28.9.2016 vyjel z Chomutova směr Vejprty poslední pravidelný osobní vlak v čele s motorovým vozem řady 810, který je oblíbený zejména pro německé cestující. I v tento poslední den, kdy ve Vejprtech nebyl již přípoj směr Německo využilo vlak mnoho  turistů zejména cyklisté. Souprava byla obsazena na 90 %. 

 

Letošní sezónní provoz hodnotíme velice kladně. Náš spolek celou sezónu monitoroval a dokumentoval obsazenost vlaků, které vyrážely každý víkend směr Krušné hory. Fotky a informace jsme pak zveřejňovali na našich Facebookových stránkách. Německý dopravce DB Erzgebirgsbahn, sledoval a sčítal přeshraniční spojení a to v úseku Vejprty - Cranzahl. Za 21 víkendů bylo vlaky v tomto přeshraničním úseku, kde provoz zajišťovaly jedním párem vlaků České dráhy a jedním párem DB Erzgebirgsbahn, převezeno přes 3 300 cestujících, což je velice pozitivní číslo, které dost zřetelně poukazuje na to, že o vlaky je zájem. Díky velkému zájmu  z německé strany, museli být některé naše vlaky posíleny až o třikrát větší kapacitu, než jezdí dle standartního řazení. Naším průzkumem jsme vysledovali, že cykloturisté dávají přednost vlakům do Krušných hor před cyklobusy. Několikrát se stalo, že vlak pobral více jak 70 cyklistů s koly.

 

Velký smutek přišel pro všechny příznivce naší dráhy, turisty a cyklisty na konci září, protože provoz pravidelných vlaků na trati opět utichl a vlaky vyjedou po Krušnohorské lokálce až 29.4.2017.

29.6.2016 Reportáž z jízdy zvláštního vlaku Vejprty - Lužná:

V sobotu 25.6.2016 se uskutečnila jízda zvláštního vlaku v úseku Zwickau - Chemnitz - Cranzahl - Vejprty - Chomutov - Most - Postoloprty - Žatec - Měcholupy a Lužná u Rakovníka. Letos jel vlak po netrediční trase, protože se mezi stanicemi Březno u Chomutova a Žatec koná rekostrkuce kolejové svršku. Proto byla zvolena trase přes Most a Postoloprty. V stanicích Chomutov a Žatec lokomotiva objížděla soupravu. Ve stanici Lužná něměčtí cestující návštívili muzeum ČD v Lužné. Více ZDE.

18.6.2016 Blíží se zajímavé akce. Máme pro Vás veškerý přehled:

Vážení přátelá máme pro Vás přehled akcí, které se budou konat v blízké době.

25.6.2016 pojede v úseku Cranzahl - Vejprty - Chomutov - Lužná zvláštní rychlík. Více informací naleznezde v odkaze ZDE.

 

 

2.7. a 3.7. se bude konat v železniční stanici Cranzahl železniční festival. Budou vypraveny zvláštní vlaky, které budou zajiždět i do stanice Vejprty. Jízdní řád zvláštních vlaků ZDE. Plakát ZDE.

 

 

Přehled akcí spojené s oslavami 150 let tratě Chemnitz - Annaberg naleznete ZDE.

 

 

 

1.5.2016 Sezónní provoz zahájen a vlaky jezdí o víkendech :

V sobotu 1.5.2016 proběhla na pravidelném vlaku z Chomutova do Cranzahlu akce s názvem "Otevření sezónního provozu" v úseku Vejprty - Cranzahl se konala premiérová jízda jednotky RegioNova. Reportáž z akce ZDE.

 

29.3.2016 Prodej pohlednic a DVD omezen :

Vážení přátelé, velice Vám děkujeme za obrovský zájem o naše produkty propagující trať do Vejprt. Momentálně je náš veškerý sortiment vyprodán a připravujeme pro Vás další.

 

 

18.1.2016 24 druhů pohlednic, nástěnné kalendáře a DVD to ve teď v prodeji :

Spolek Vejprtská dráha spolu s prodejním partnerem KRÁMEK U MAŠINEK uvádí do prodeje několik druhů propagečních materiálů našeho spolku. Jako novinkou je i série 8 druhů pohlednic městské hromadně dopravy v Chomutově. Dále nechybí 16 druhů pohlednic z vejprtské tratě a novinkou je i speciální pohlednice železniční stanice Vejprty (dnes již neobsazené dopravny). Jako další produkt je DVD natočené ze stanoviště strojvedoucího. Všechno naleznete v Chomutově na nadraží hlavní vestibulu KRÁMEK U MAŠINEK.

Ukázka nabízeného zboží ZDE.

 

2.12.2015 Nástěnné kalendáře pro rok 2016 v PRODEJI :

Vážení přátelé spolek Vejprtská dráha jako každý rok vydává nástěnné kalendáře pro rok 2016. Kalendář je k dostání  na chomutovském nádraží v hlavním vestibulu KRÁMEK U MAŠINEK. Odhaduje opět velký zájem o kalendáře ale letos jsou jen do vyprodání zásob. Děkujeme za Vaší přízeň :-)

 

 

 

 

10.11.2015 Pohlednice jsou již v prodeji :

Vážení přátelé v rámci propagace železniční tratě 137 Chomutov - Vejprty vyrobil spolek Vejprtská dráha/Weipertbahn speciální pohlednice s tématem vejprtské tratě. Bylo vyrobeno 10 serií pohledů, z toho 8 serií jsou klasické obrázky z provozu a 2 speciální série, z toho jedna se pohled železniční stanice Chomutov a speciální Vánoční pohlenice. Tyto pohlednice můžete zakoupit na chomutovském nádraží v hlavním vestibulu KRÁMEK U MAŠINEK. Při úspěšném prodeji budeme rozšiřovat další série pohlednic. Náhled pohlednic ZDE.

15.10.2015 Takto by měl vypadat jízdní řád na příští rok :

Ústecký kraj již zveřejnil podobu jízdního řádu na příští rok, která počítá s železničním provozem v Krušných horách od 30.dubna 2016 do 28.září 2016. Od příštího roku budeme moct opět cestovat do Německa po kolejích a to při prvním obratu s přestupem ve Vejprtech a při druhém obratu v Cranzahlu. Při ranním obratu na přestup směr Chemnitz bude zajíždět do Vejprt motorvá jednotka DB 642 Desiro. Úplnou novinkou je na odpoledním obratu zařazení motorové jednotky ČD 814/914 RegioNova. Jízdní řád a řazení vlaků naleznete ZDE.

28.9.2015 Přiští rok opět s přestupem ve Vejprtech do Německa :

Na stránkách Ústeckého kraje je již zveřejněn jízdní řád na příští rok. Datum a čas je již zveřejněn v návrhu jízdního řádu. Dojde k obnově spojení mezi Vejprty a Chemnitz Hbf. První obrat z Chomutova do Vejprt bude složena souprava z vozů 810 a cyklovůz BDtax. Přípoj ve Vejprteh zajistí motorová jednotka Desiro, která přijede ze stanice Chemnitz HBf. Druhý obrat bude na vlaku řazena motorová jednotka 814/914 RegioNova, která bude zajíždět na přípoj až do stanice Cranzahl. Zatím se jedná o neoficiální informace!

V sekci STANICE proběhla aktualizace informací.

28.9.2015 Dnes byl ukončen sezónní provoz :

Dnes, 28.9.2015 vyjel do Vejprt poslední vlak v čele s motorovým vozem 810 459. Hojně obsazený vlak čítal přibližne 70 cestujících. Se sezónním provozem se rozloučil i spolek Vejprtská dráha. Členové spolku vyrobili na motorový vůz transparent připomínající dnešní poslední jízdu. Ve stanici Vejprty se nad rozdělaným grilem diskutovalo o provozu na příští rok, který bude zahájem nejspíše 30. dubna 2016.

22.6.2015 V sobotu projel po Vejprtské trati zvláštní vlak :

V sobotu 22.6.2015 vypravila společnost Pressnitztalbahn zvláštní vlak k příležitosti parního víkendu v muzeu Českých drah v Lužný u Rakovníka. Vlak vyjížděl ráno ze stanice Chemnitz Hbf přes Cranzahl, Vejprty, Chomutov, Žatec a dále směr Lužná. V čele soupravy byla jako každý rok dielselová lokomotiva 112 565-7 + 4 vozy druhé třídy s bufetovým vozem. Letos se ale bohužel při cestě z Lužné před stanicí Hořetice rozbila lokomotiva. Proto musela být povolána záloha od ČD Cargo.... POKRAČOVÁNÍ

27.5.2015 Propagujeme trať pomocí reklamy na autobuse MHD :

Dnešním dnem mohou občané Chomutova a Jirkova potkávat na autobuse MHD reklamu, které propaguje víkendový provoz na železniční trati číslo 137 Chomutov - Vejprty. S nápadem, takto propagovat sezónní provoz a přilákat do vlaků více cestujících přišel spolek Vejprtská dráha. S nápadem bylo osloveno několik firem, které nám s touto propagací sponzorky pomáhají. Poděkování patří společnosti NONAC CV za poskytnutí reklamní plochy na autobuse, reklamní společnosti SOPKO za výrobu a polepení reklamy na autobus a RAIS MEDIA Creative za návrh celé reklamy. Do další propagace se zapojuje i reklamní společnost ADVERCOM Chomutov, Federace vlakových čet Chomutov a Federace strojvůdců ČR Chomutov. Ještě jednou všem patří velké poděkování a teď už záleží je na vás jak hojně budete železniční trať Chomutov - Vejprty využívat a nenecháte jí zaniknout. Foto 1, Foto 2

Proběhla aktualizace ve složce jízdní řády a přidán jízdní řád zvláštního cyklovlaku.

10.4.2015 V pátek 1.5.2015 byl otevřen sezónní provoz :

V pátek 1.5.2015 se uskutečnila první jízda, která otevřela sezónní provoz na trati Chomutov - Vejprty. Pro cestující byla posílena vlaková souprava v řazení 2x RegioNova. V tento den byl otevřen pro návštěvníky v Měděnci středověký důl, v Kovářské bylo otevřeno muzeum Letecké bitvy nad Krušnohořím a v Českých Hamrech mohli cestující přestoupit na úzkorozchodnou parní železnici Fichtelbergbahn. Akci pořádal spolek Vejprtská dráha, za podpory Federace vlakových Čet Chomutov a Federace strojvůdců ČR Chomutov. Více ZDE.

2.4.2015 V pátek 1.5.2015 vyjede po zimní přestávce vlak do Vejprt :

V pátek 1.5.2015 vyjede po zimní přestávce první vlak do Vejprt. Odjezd z Chomutova bude v 10:05. Spolek Vejprtská dráha uvažuje nad tím, že v tento den uspořádá akci s názvem "Otevíráme sezónní provoz na trati Chomutov - Vejprty."

Protože se datum prvního výjezdu rychle blíží, pracuje spolek Vejprtská dráha za obnově všech vývěsek po celé trati. Od května naleznete na každém nádraží naše nové mapy, na kterých naleznete různé typy na výlet. Mapa ke stažení ZDE. Propagovat provoz na této trati bude náš spolek například i formou reklamy na trolejbuse. Během měsíce rozjedeme na stránkách složku " Kam na výlet" kde budou různé výlety podrobněji popsány.

26.3.2015 Zástupci spolku se setkali se zástupci Ústeckého kraje :

Dne 24.3.2015 se zúčastnili členové našeho spolku jednání v budově krajského úřadu Ústeckého kraje ohledně budoucnosti Vejprtské dráhy. Za spolek se jednání zúčastnili pan Martášek st., Kosina a Drobný; za Ústecký kraj to byli radní pro dopravu pan Jaroslav Komínek, dále vedoucí odboru dopravy pan Franěk ... pokračování

26.2.2015 Petiční práce finišují :

Práce ohledně petice za celoroční provoz na trati finišuje. Před několika dni byla vytvořena mapa, ve které jsou zaznamenány veškeré zajímavosti podél trati jako jsou výhledy, přírodní úkazy, stezky pro pěší ale i pro cyklistiku, muzea, infocentra, běžkařské stopy a mnoho dalšího. Mapa je nyní ve schvalovacím řízení a v blízké době bude umístěna v Chomutově na vlakovém nádraží v hlavním vestibulu naproti pokladnám.

28.1.2015 SCHŮZE SPOLKU VEJPRSTKÁ DRÁHA PŘINÁŠÍME VÁM ZÁPIS :

V sobotu 24.1.2015 se konala v hotelu Mertin schůze spolku Vejprtská dráha / Weipertbahn. Více informací naleznete v zápise ze schůze ZDE.

Více informací o připravovaném programu Vás budeme postupně informovat.

 

13.1.2015 SCHŮZE SPOLKU VEJPRSTKÁ DRÁHA A NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ :

Vážení přítele, v sobotu 24.1.2015 se od 18:15 v hotelu MERTIN CHOMUTOV bude konat společná schůze spolku Vejprtská dráha / Weipertbahn. V tento den budeme do spolku přibírat i nové členy. Pokud máte nápady a návrhy jak pomoct trati 137 Chomutov - Vejprty vrátit její zašlou slávu a chcete se stát členy spolku budeme rádi, když schůzi navštívíte. Více informací naleznete ZDE.

Byla aktualizována FOTOGALERIE a VIDEOGALERIE

13.1.2015 SEPISOVÁNÍ PETICE FINIŠUJE :

Do 20.1.2015 sbíráme podpisy do naší petice za zachování celoročního víkendového provozu na trati 137 Chomutov - Vejprty. Pokud máte zájem můžete si petici vytisknout ZDE. Pokud již nějaké podpisy máte, můžete nám je zanechat v mezinárodní pokladně ve stanici Chomutov. A nebo je zaslat na adresu : Vejprtská dráha / Weipertbahn, Jiráskova 4190, Chomutov 430 03. Za spolupráci Vám děkujeme!

12.1.2015 OSOBNÍ PŘEPRAVA DO JARA UTICHLA, NÁKLADNÍ VŠAK NE :

Osobní přeprava na trati Chomutov - Vejprty do jara utichla, nákladní však ne. Několikrát týdně vyjíždí do Černovic u Chomutova nákladní vlak, který zde obsluhuje vlečku do AgroZZN. Nákladní vlaky vozí převážně obilí, které se uskladňuje v místních silech. Pár fotografii nákladních vlaků na trati naleznete ve Fotogalerii.

15.12.2014 AKCE "POSLEDNÍ ZIMNÍ VLAK DO VEJPRT" SE VYDAŘILA :

V sobotu 13.12.2014 pořádal spolek Vejprtká dráha / Weipertbahn spolu s odbory Federací strojvůdců ČR Chomutov a Federací vlakových čet Chomutov akci s názvem "POSLEDNÍ ZIMNÍ VLAK DO VEJPRT". Účelem akce, bylo nasbírat co nejvíce podpisů do naší petice za zachování celoročního víkendového provozu na trati 137 Chomutov - Vejprty a také se rozloučit s železniční stanicí jako takovou. Rozloučit se také se staničním personálem .... Pokračování ZDE.

Pro velký zájem o petici si můžete samotnou petici stáhnout ZDE.

1.12.2014 POSLEDNÍ ZIMNÍ VLAK DO VEJPRT:

VÁŽENÍ PŘÁTELÉ JE TO TADY!!! Spolek Vejprtská dráha/Weipertbahn o.s. spolu s Federací strojvůdců České republiky Chomutov a Federací vlakových Chomutov Vám oznamují, že v sobotu 13.12.2014 pořádají akci s názvem "POSLEDNÍ ZIMNÍ VLAK DO VEJPRT". Jedná se o rozlučkovou akci, kde se budeme moct rozloučit s železniční stanicí Vejprty, kde se zároveň bude konat poslední služba výpravčího a naposledy dorazí do Vejprt Německá motorová jednotka DB 642. Hlavním účelem této akce bude nasbírat co nejvíce podpisů do naší petice za zachování celoročního víkendového provozu. V tento den bude posílena vlaková souprava minimálně na 4 vozy, takže se nemusíte bát místa bude dost.Více informací naleznete v plakátu. Plakát ZDE.

27.11.2014 PETICE ZA OBNOVENÍ CELOROČNÍHO VÍKENDOVÉHO PROVOZU ZAHÁJENA :

Vážení přátelé, není Vám lhostejná budoucnost tratě 137 Chomutov - Vejprty? Připojte se k naší petici a přijďte ji podepsat do Chomutova na nádraží, kde je petice uložena na vyžádání v mezinárodní pokladně. V prosinci se také uskuteční akce na záchranu této tratě. Sledujte proto naše stránky.

Nástěnné kalendáře pro rok 2015 již v prodeji v ŽST VEJPRTY. Více ZDE

8.11.2014 Začátkem listopadu začala demolice výpravní budovy v Černovicích u Chomutova:

Začátkem listopadu byla zahájena celková demolice výpravní budovy v dopravně D3 Černovice u Chomutova. Budova byla majetkem SŽDC a ta rozhodla, že bude budova pro svůj špatný technický stav a několika let zanedbanou údržbou objektu snesena. Budova byla až do poslední chvíle z části obydlena.

Fotky celé budovy a interiéru naleznete ZDE.

3.10.2014 Desira už jezdit nebudou a jak to vypadá do nového GVD? :

Dne 3.4.2004 do Chomutova přijelo první Desiro a 21.12.2013 byl poslední den, kde se do Chomutova podívala poslední jednotka DB 642. A důvod? Důvod je ten, že společnost DB EGB nemá již zájem na provozování jednotek v úseku Vejprty - Chomutov. Důvodem je poškození podvozků u jedné jednotky, které se údajně objevilo po příjezdu z České Republiky. Proto měla být sestavena speciální komise, která s jednotkou DB 642 měla projet celý úsek tratě a zjistit více informací o poškození podvozků. Žádná tato ověřovací jízda se však neuskutečnila, protože společnost DB EGB neměla dále zájem na spolupráci. S jednotkami DB 642 Desiro se můžeme setkávat do konce GVD 2014 ve stanici Vejprty. Od nového grafikonu přestanou jednotky zajíždět i do Vejprt. Vlaky z Chemnitz HBf budou ukončeny ve stanci Cranzahl. V novém grafikonu GVD 2015 bude provoz na trati pouze sezonní a to v termínu od 1.5. do 28.9. vlaky budou jezdit v řazení 810+BDtax. Nový jízdní řád ZDE.

23.6.2014 MALÁ FOTOREPORTÁŽ ZE SOBOTNÍ AKCE EXPRES PŘES VEJPRTY :

V soboru 21.6.2014 vyjel ze stanice Chemnitz HBf zvláštní Expres, který měl namířeno do Lužné u Rakovníka, kde cestující navštívili muzeum Českých drah. Souprava byla složená z dieselové lokomotivy 112 565-7 a ze čtyř východoněmeckých vozů typu Bc, Wr, B, B. Foto z této akce naleznete ZDE.

19.6.2014 A JE TO TADY! V SOBOTU PROJEDE PO VEJPRTSKÉ TRATI ZVLÁŠTNÍ EXPRES :

V soboru 21.6.2014 vypraví soukromá Německá společnost Pressnitztalbahn zvláštní expres ze stanice Chemnitz HBf přes Cranzahl, Vejprty, Chomutov, Žatec, Lužná u Rakovnáka a zpět. Zde Vám přinášíme jízdní řád :

Ex 11929/101675 Vejprty příj. 8:16 - odj. 8:19, Kovářská 8:34, Rusová 8:50(křižování s 16880), Křimov 9:08, Domina 9:20f, Černovice u Chomutova 9:32, Chomutov příj. 9:39 odj. 9:44, Droužkovice 9:50, Březno u Ch. 9:55, Hořetice 10:03, Žatec 10:11, Měcholupy příj. 10:24 odj.10:59(křižování s 1676), Krupá 11:24 a Lužná u Rak. 11:30.

Ex 101674/11928 Lužná u Rak. odj. 15:40, Krupá 15:44, Měcholupy 16:10, Žatec 16:23, Hořetice 16:32, Březno u Ch. 16:42, Droužkovice 16:47, Chomutov příj. 16:55 - odj. 16:58, Černovice u Chomutova 17:05, Domina 17:17, Křimov 17:28, Rusová 17:39, Kovářská 17:57 a Vejprty příj. 18:11 - odj. 18:16.

Řazení soupravy : DR 112+AB+B+W+B ( vůz první a druhé voz.třídy,vůz druhé třídy,restaurační vůz a vůz druhé třídy) předpokládá se, že souprava pojede v podobném řazení jako 31.3.2013 více ZDE.

19.6.2014 MINULÝ VÍKEND PŘERUŠILA PROVOZ VÝLUKA:

Minulý víkend proběhla nepřetržitá výluka, kde probíhala rekonstrukce mostu u dopravny Černovice u Chomutova. České dráhy nahradily vlaky náhradní autobusovou dopravou. Druhý dopravce své vlaky bez náhrady úplně odřekl.

Německé motorové jednotky DB 642 Desiro stále nejezdí a asi to vypadá, že v úseku Vejprty - Chomutov se už ani neobjeví. Nikdo z vedení stále nic neví, vše je pořád v jednání. Ale jeden přínos pro trať to má, díky nasazení vozů 810 na všech vlacích, navštěvují spoje cestující z Německa, kteří berou jízdu s vozem 810 jako nezapomenutelnou atrakci a neskutečný zážitek. A ještě jedna informace k řazení vlaku. Byla vydána depeše, že vůz BDtax bude využit při prvním páru vlaku do Vejprt a při druhém páru bude cyklovůz využit pouze dle potřeby.

21.5.2014 OMLOUVÁME SE VÁM ZA DELŠÍ NEAKTUALIZACI WEBU, MÁME PRO VÁS ZAJÍMAVÉ INFORMACE :

21.6.2014 vypraví společnost Pressnitztalbahn zvláštní vlak z Chemnitz HBf přes Annaberg, Vejprty, Chomutov, Žatec, Měcholupy, Lužná u Rakovníka a zpět. Tento vlak bude vypraven k příležitosti návštěvě muzea ČD v Lužný u Rakovníka. Více informací naleznete ZDE.

 

24.12.2013 VÝPRAVNÍ BUDOVA ŽST VEJPRTY BYLA ZBOURÁNA :

Tento týden probíhala ve Vejprtech finální demolice výpravní budovy. Místo krásné budovy, která zde majestátně stála přes 140 let zbyla jen velká hromady sutin. Budovu nechala zbourat Regionální správa majetku Českých drah. Které má jak je nám všem známo problémy budovy udržovat v provozuschopném stavu. A protože jsou všude nastaveny, tak nehorázně vysoké pronájmy jsou budovy opuštěné a chátrají. Důkazem byla tato budova, která (cituji našeho čtenáře pana Jana Krahulce ) "přežila pád monarchie,přežila vznik ČSSR, přežila první válku, přežila druhou válku i vládu Hitlera, přežila kompletně celou historii vlády KSČ od roku 48 až 89 a teprve pod tíhou demokracie se poroučel k zemi. Pěkné to tady máme v tom státě. Člověk by zaplakal. Alespoň sousedi mají rozum a trať tam vypadá jak vypadá i s budovami a vším co k tomu patří."  POKRAČOVÁNÍ...

17.12.2013 SPOLEK VEJPRTSKÁ DRÁHA NABÍZÍ KALENDÁŘE NA ROK 2014 :

Po dlouhé době je náš web opět v provozu. Spolek Vejprtská dráha/Weipertbahn Vám nabízí jedinečný  železniční kalendář tratě 137 Chomutov - Vejprty pro kalendářní rok 2014. Náš kalendář si můžete objednat na   e-mailové adrese kalendar@trat137.unas.cz. Jako každý rok bude kalendář k dostání v železniční stanici Vejprty a letos nově i v DDD Knihkupectví s.r.o. v Chomutově. Cena za kus je 199 Kč. Náhled kalendáře ZDE.

17.12.2013 DESIRA DO CHOMUTOVA NEJEZDÍ SKORO CELÝ PODZIM :

Skoro celý podzim se nebylo možné svést na vejprtské dráze motorovou jednotkou DB 642 Desiro, které nejdříve nejezdilo kvůli výluce na Německé straně. Po skončení výluky Desira ale stále nejezdí. Jedním neoficiálním důvodem je i velké opotřebení pojezdu jednotky z důvodu špatného technického stavu tratě. Tato zpráva ale není oficiální. Od 15.12.2013 vešel v platnost nový jízdní řád. Žádné radikální změny v jízdním řádě pro trať nejsou. Desiro by se mohlo objevit už tento víkend.

31.3.2013 NĚMECKÝ SONDERZUG PROJEL VČERA PO VEJPRTSKÉ TRATI : Včera přesně ve 12 hodin a 15 minut zastavil na druhé koleji ve stanici Vejprty zvláštní rychlík číslo 36005 v čele s lokomotivou 112 565-7. Za sebou měla lokomotiva 4 vozy ( lehátkový vůz Bc, restaurační vůz WRm, vůz první třídy A, restaurační vůz WRm). Ve 12 hodin a 20 minut pan výpravčí vypravuje zvláštní rychlík směr Chomutov. Vlak zastavoval z dopravních důvodů v dopravnách Kovářská, Rusová, Křimov a Černovice u Chomutova. V dopravně Křimov měl vlak pobyt 15 minut. Tento pobyt byl hlavně využit jako foto zastávka. Ve 14 hodin a 1 minutu přijel zvláštní rychlík do stanice Chomutov, kde pak celá souprava vlaku zavítala do chomutovského depa, kde byl pro cestující otevřen depozitář NTM. Lokomotiva, která vlak přivezla byla poté v depu nazbrojena čerstvou vodou, protože souprava vlaku se vytápěla parním topením. V 16 hodin 50 minut vlak dále pokračoval směr Karlovy Vary, Nejdek, Johangeorgestadt a Chemnitz HBf. Více ZDE.

23.3.2013 ZVLÁŠTNÍ JÍZDA PO VEJPRTSKÉ TRATI : Dne 30.3.2013 se uskuteční zvláštní jízda v podání Německých kolegů SVC Sonderzugveranstaltungen Chemnitz. Souprava bude složena z několika vozů ( vozy první třídy, restaurační vůz a vozy druhé třídy ). Celá tato souprava bude tažena lokomotivou V100. Zvláštní vlak vyrazí ze stanice Chemnitz HBf, přes Bärenstain, Vejprty, Křimov, Chomutov, Karlovy Vary, Johanngeorgenstadt a Chemnitz HBf. Odjezd vlaku ze stanice Chemnitz HBF bude přibližně v 9:00. V Chomutově bude pro cestující této jízdy otevřen depozitář Národního technického muzea, který se nachází v areálu bývalého DKV Chomutov. Více informací o této jízdě naleznete na internetové stránce pořadatele ZDE.

22.3.2013 DOPRAVNA D3 DOMINA BUDE BEZ VÝPRAVNÍ BUDOVY :

Začátkem měsíce březen byla zahájen demolice další výpravní budovy na vejprtské trati. Tentokrát je na řadě výpravní budova v dopravně Domina. I když se jednalo o nejzachovalejší opuštěnou budovu na celé trati, rozhodlo nakonec vedení dráhy o jejím zbourání. Budovu likviduje soukromá firma, která začala od horní části budovy. Budova již nemá střechu a komíny. Na začátku měsíce květen bude nejspíš tato dopravna obdarována betonovým přístřeškem, který můžete spatřit v dopravně Rusová. Foto ZDE.

3.3.2013 VELKÁ FOTOAKTUALIZACE A POZVÁNKA NA AKCI :

Do nové fotogalerie 2013 přidáno přes 20 nových fotografií.

V sobotu 13.4.2013 se uskuteční první ročník turistického pochodu "Stopou zrušené trati Křimov - Hora Sv. Šebestiána". Akce začíná v 11 hodin ve stanici Křimov, délka trasy 10 km, konec akce přibližně ve 14 hodin. Více informace naleznete ZDE. Budeme se těšit na Vaší účast.

 

 

26.12.2012 PROSINEC A TRADIČNĚ NESMÍ CHYBĚT NÁHRADNÍ AUTOBUSOVÁ DOPRAVA:

Jako snad každý rok opět nejezdí do Vejprt vlaky, ale náhradní autobusová doprava. Vše začalo v neděli 23.12, když osobní vlak 5298 z Chomutova do Vejprt nabral tříhodinové zpoždění před Křimovem kvůli napadaným stromům a lesní vegetaci do kolejí. Vyproštění vlaku neprováděla traťová údržba SŽDC, ale záchranný hasičský sbor SŽDC. Na další dny, kdy se cestující mohli o svátcích svézt po Krušných horách vlakem, byla nasazena náhradní autobusová doprava. Nyní se již čeká, až provede traťová údržba v pátek kontrolní jízdu a o víkendu se snad na trať vrátí vlaky. ... Přidáno nové foto ->

12.12.2012 ROZŠIŘUJEME NÁŠI NABÍDKU :

Vážení přátelé máme pro Vás připraveny další upomínkové předměty vejprtské tratě. Nyní si můžete objednat nástěnné kalendáře pro rok 2013 formátu A3 : Kalendář 2013 trať Chomutov - Vejprty a Kalendář 2013 Krušné hory. Další novinkou je Pexeso s tématem tratě Chomutov - Vejprty a DVD celé železniční tratě 137 natočené na stanovišti strojvedoucího. Všechno toto zboží si můžete zakoupit v železniční stanici VEJPRTY.

4.11.2012 NÁSTĚNNÝ KALENDÁŘ FORMÁTU A3 TRATĚ CHOMUTOV - VEJPRTY PRO ROK 2013 :

Pro další rok tu pro Vás máme opět železniční kalendář s tématem "horská trať Chomutov - Vejprty". Fotografie do celého kalendáře nafotila paní Jarmila Ježilová. Další informace naleznete ZDE.

Kalendář si můžete objednávat na e-mailové adrese : kalendar@trat137.unas.cz 

 

20.10.2012 DOPRAVNU D3 RUSOVÁ ZDOBÍ "NOVÁ VÝPRAVNÍ BUDOVA" :

Po zbourání staré dopravní budovy v dopravně Rusová, zde byl postaven zcela nový betonový přístřešek pro cestující.

 

3.10.2012 BAGRŮM NEUNIKLA ANI BÝVALÁ BUDOVA SKLADU V MĚDĚNCI :

Během září proběhla také demolice bývalého skladu v Měděnci. Před několika lety se v Měděnci nacházela i výpravní budova podobného tytu jako se nachází ve Výsluní. Nyní jsou obě budovy v Měděnci srovnány se zemí.

Pokud budete mít zájem o NÁSTĚNNÝ KALENDÁŘ 2013 TRATĚ CHOMUTOV - VEJPRTY sledujte tento měsíc náš web. Kalendář se pokusíme vydat nejpozději do konce prosince.

23.9.2012 DOPRAVNA RUSOVÁ PŘIŠLA O SVOU VÝPRAVNÍ BUDOVU :

Začátkem září roku 2012 byla zahájena demolice výpravní budovy v dopravně Rusová. Demolici neunikl ani sklad, který se nacházel na vejprtském zhlaví. Nyní se v dopravně nachází pouze již dvě koleje. Sutina z obou budov byla po demolici ihned odvážena. Foto ZDE.

Do fotogalerie přidány nové fotky ZDE.

 

8.8.2012 Proběhla oprava železničního přejezdu v Kadaňské ulici : dne 25. - 27.7.2012 proběhla oprava železničního přejezdu v Kadaňské ulici. Byl opraven svršek přejezdu a dosazeny nové závory.

Již několik týdnu přijíždí vlak z Vejprt nejen s cestujícími ale i s pořádnou náloží úlomků větví a listů lesní vegetace. Stromy a keře podél trati přečnívají a způsobují také škodu na vozidlech. Skoro každý vůz řady 810 přijede z Vejprt aspoň s jedním rozbitým zpětným zrcátkem. Proto se všichni těšíme až SŽDC tuto vegetaci prořeže. :-)

16.7.2012 Po měsíční pauze opět aktualizace a s nimi pár změn : Po měsíční pauze opět je tu další aktualizace webu a s nimi několik informací. Od první změny grafikonu byl pozměněn okruh motorových vozů řady 810. Do změny grafikonu zde jezdily vozy 810 152 "Carl Maria von Weber, 810 482 "Alice", 810 054 "Tomáš", 810 043 a 810 375. Tyto rakovnické vozy byly po změně grafikonu přemístěny do jiného turnusového okruhu. Vozy můžete spatřit na tratích kolem Mostecka. Motorový vůz 810 152-9 "Carl Maria von Webr" byl přidělen z PJ Rakovník do PJ České Budějovice. Nový turnusový okruh vozů se skládá z vozů 810 z PJ Cheb. Tyto vozy jsou vybaveny informačním systémem a novými sedadly.

30.5.2012 ROZŠIŘUJEME NABÍDKU NAŠEHO E-SHOPU : byla rozšířena nabídka našeho e-shopu. Jedná se o DVD video, které bylo natočeno ze stanoviště strojvedoucího na vozech ČD 810 a DB 642. Na DVD je natočena celá trať v úseku Chomutov - Vejprty + úvodní a závěrečné video z chomutovského depa. Video je natočeno, tak aby se divák mohl vžít do role strojvedoucího. Jsou proto tedy slyšet všechny zvuky. ...  VÍCE ZDE.

 

 

31.5.2012 ŽELEZNIČNÍ VÍKEND V KRUŠNÝCH HORÁCH JE TU : v sobotu 2. června a v neděli 3. června proběhne v železniční stanice Cranzahl a Kurort Oberwiesenthal oslava 115 let Fichtelbergbahn a 10 let Erzgebirgsbahn. V tyto dny budou vypraveny na trati Chomutov - Vejprty zvláštní vlaky. V čele zvláštních vlaků budou vypravena vozidla řady 810, 830 a 642. Více informací o akci naleznete ZDE.

 

 

 

30.5.2012 ROZŠIŘUJEME NABÍDKU NAŠEHO E-SHOPU : byla rozšířena nabídka našeho e-shopu. Jedná se o DVD video, které bylo natočeno ze stanoviště strojvedoucího na vozech ČD 810 a DB 642. Na DVD je natočena celá trať v úseku Chomutov - Vejprty + úvodní a závěrečné video z chomutovského depa. Video je natočeno, tak aby se divák mohl vžít do role strojvedoucího. Jsou proto tedy slyšet všechny zvuky. ...  VÍCE ZDE.

 

 

8.5.2012 FOTOREPORTÁŽ Z VEJPRTSKÉ BUDOVY : dnes jsem pro Vás připravil malou fotoreportáž aktuálního stavu Vejprtského nádraží. Mezi fotky se nachází i exkluzivní záběry nafocené v prvním patře v polo zbourané budovy. Dále můžete vidět i fotky i interiéru opravené části budovy. První patro nedokončené nocležny a půdy. V některé další aktualizaci zveřejníme fotky z celé interiéru budovy ještě před zahájením demolice. Fotoreportáž z aktuálního stavu budovy ZDE.

 

 

29.4.2012 DEMOLICE POKRAČUJE : začátkem jara byla započata další etapa demolice nádraží ve Vejprtech. Nyní se postupně pracuje na bourání třetího patra hlavní části budovy, která se nachází uprostřed. ... Začátkem roku 2012 byl snesen i starý kamenný most přes trať u Kovářské (foto ZDE). ... Nezapomeňte, že v úterý 1.5.2012 pojedou do Vejprt a zpět pravidelné vlaky. Jízdní řád ZDE.

 

20.4.2012 JIŽ 8 LET JEZDÍ DESIRA PO VEJPRTSKÉ TRATI :  dne 3.4.2012 tomu bylo přesně 8 let, co z Vejprt do Chomutova přijelo první Desiro. Motorové jednotky DB 642 Desiro jsou nasazovány na přímém spoji pravidelných vlaku na trase Chemnitz HBf - Vejprty - Chomutov. Příjezd prvního Desira, které přivezlo delegaci zástupců DB Erzgebirgsbahn, byl v Chomutově očekáván zástupci Českých drah, Ústeckého regionu i široké veřejnosti. Moderní motorová jednotka vzbudila velký zájem a málokdo z přítomných si nechal ujít možnost její prohlídky.

 

18.4.2012 ŽELEZNIČNÍ VÍKEND V KRUŠNÝCH HORÁCH : O víkendu 2. a 3. června se uskuteční oslavy výročí 115 let Fichtelbergbahn a 10 let Erzgebirgsbahn. Více informací naleznete Zde ->

Plakát 1  ,  Plakát 2

Od začátku měsíce jezdí opět na osobních vlacích vlečný vůz ČD 015 BDtax, který je určen převážně pro přepravu jízdních kol.

Přidány nové fotky z tratě. Všechny nové fotky naleznete ZDE.

 

 

Pohár trpělivosti se naplnil. Shodli se na tom odbory, občanské iniciativy, pacienti, důchodci, nezaměstnaní a vůbec zástupci dolních deseti milionů lidí v České republice. Chtějí, aby vláda Petra Nečase stáhla asociální reformy, a pokud tak neučiní, aby podala demisi a byly vyhlášeny předčasné volby. Představitelé odborů a více než 20 iniciativ vyzývají všechny občany k celonárodním protestům. Své oprávněné požadavky vyjádřené heslem Stop vládě, budou prosazovat během týdne akcí v regionech, a promluví i 21. dubna na pražském Václavském náměstí, kde protesty vyvrcholí. Více ZDE.

 

 

 

20.3.2012 PŘIDÁNY NOVÉ SLOŽKY : Na pravou stranu hlavní stránky umístěno nové tzv. vedlejší menu, kde naleznete po kliknutí nové složky. Největší novinkou je, že si u nás můžete poslechnout hlášení z Desira na trase Chomutov - Vejprty - Chemnitz HBf, které naleznete ve složce HLÁŠENÍ. Dále přidány nové složky staré aktualizace, naše akce E-Shop a ke stažení. 

 

18.2.2012 SNĚHOVÁ ZÁVĚJ PRORAŽENA : Tento týden se podařilo zaměstnancům SŽDC zprovoznit trať do Vejprt. Místy se nacházelo až 3 metry sněhu. Závěje se podařilo pomocí frézy překonat a o víkendu pojedou vlaky podle jízdního řádu. O trať se v poslední dob zajímá také televize. Reportáž od ČT k nahlédnutí ZDE.

 

 

18.2.2012 SNĚHOVÁ KALAMITA, PROVOZ ZASTAVEN : byla vyhlášena  sněhová kalamita a vlaky v úseku Chomutov - Vejprty nejezdí. Místy je nafoukáno tolik sněhu, že sníh nešlo odklidit. Provoz by měl být podle informací zastaven jen na tento týden. Video od traťové údržby z protahování sněhu ze včerejška (17.2.2012) ZDE. V úseku Chomutov - Vejprty je zavedena náhradní autobusová doprava. Autobus náhradní dopravy neobsluhuje zastávky Černovice u Chomutova, Domina, Křimov-Suchdol, Křimov zastávka, Křimov, Nová Ves u Křimova, Výsluní a Rusová.

 

15.2.2012 NAVŽDY NÁS OPUSTIL PAN LIBOR ANTALA :

 S hlubokým zármutkem Vám oznamuje, že nás před několika dny ve věku 45 let opustil kolega, strojvedoucí PJ Chomutov, autor stránek www.cykloplaz.cz a především kamarád, pan Libor Antala. Jeho odchod byl velice nečekaný a pro všechny z nás zraňující.

Vzpomeňme na jeho život tichou vzpomínkou.

 

 

5.2.2012 DĚKUJEME VÁM ZA VELKOU ÚČAST PŘI SOBOTNÍ AKCI : V sobotu 4.2.2012 proběhla slavnostní jízda ke 140. výročí železniční tratě 137 Chomutov - Vejprty a zároveň byl zpřístupněn pro návštěvníky depozitář Národního technického muzea.

Slavnostně vyzdobená souprava ve složení 810 152-9 + 010 + 010 + 810 288-1 vyjela z chomutovského depa v 7:20 a kolem půl osmé byla přistavěna na první kolej, služebně kolej pátou. Všechny čtyři vozy slavnostního vlaku byly zaplněny skoro až do posledního místečka a do Vejprt se vydalo přes 140 cestujících. Hned v první stanici na trati, tj. Černovice u Chomutova, proběhla první fotozastávka. Po vyjetí z Černovic vlak pokračoval dále směr Křimov. Počasí nám v tento den přálo. Celou cestu bylo jasno bez mráčků a svítilo sluníčko. ... POKRAČOVÁNÍ ZDE

 

1.2.2012 JIŽ V SOBOTU VŠE VYPUKNE : přípravy na sobotní slavnostní jízdu jsou v plném proudu. Dnes se hlavně řešilo sestavení soupravy na sobotu. V sobotu vyjede na vlacích číslo 16880 a 16883 tato souprava : 810 152 + 010 199 + 010 145 + 810 288. Tato souprava bude v pátek podrobena kompletnímu umytí aby v pátek vyjela ve slavnostní den co v nejčistějším kabátu. Během jízdy ve vlaku ( 16880, 5299, 5298, 16883 ) budeme pro Vás zdarma podávat nápoj. Nápojový lístek bude sestaven z : ovocného čaje, instantní kávy a limonády. O Vaše pohodlí se postarají slečny stevardky, které budou v každém voze. Ve vlaku si dále budete moci zakoupit PAMĚTNÍ JÍZDENKU, KALENDÁŘ TRATĚ CHOMUTOV - VEJPRT a ve vlaku číslo 5299 z Vejprt do Chomutova se budou prodávat vstupenky do depozitáře NTM, aby nevznikaly fronty. Pro tento den jsme udělali vše co bylo v našich silách a doufáme, že akci navštívíte v hojném počtu. TĚŠÍME SE NA VAŠÍ NÁVŠTĚVU :-) P.S. Ve všech soupravách bude krásné teploučko a příjemná atmosféra. Informační plakát naleznete ZDE. Deutsch Version HIER .

31.1.2012 ZMĚNA V ŘAZENÍ U SLAVNOSTNÍHO VLAKU : Kvůli předpokládané vysoké návštěvě na 4.2.2012 k slavnostní jízdě do Vejprt bylo pozměněno řazení u vlaků 16880 a 16883. Původní řazení bylo motorový vůz řady 810 a vlečný vůz 010 Btax. Nové řazení : Motorový vůz 810 + vlečný vůz 010 Btax + vlečný vůz 010 Btax + motorový vůz 810.

18.1.2012 SLAVNOSTNÍ JÍZDA K 140 VÝROČÍ ŽELEZNIČNÍ TRATĚ 137 CHOMUTOV - VEJPRTY A DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V DEPOZITÁŘI NTM V CHOMUTOVSKÉM DEPU :

Vážení přátelé v únoru 2012 oslaví trať do Vejprty své jubilejní výročí 140 let. Na sobotu 4.února bude uspořádána slavnostní jízda, která se bude konat na pravidelných vlacích (  číslo 16880, 5298, 5299 a 16003 ). Na vlacích 16880 a 16883 vyjede souprava ve složení 810 a Btax ve slavnostní výzdobě. Na vlacích 5298 a 5299 vyjede zas slavnostně vyzdobené Desiro. A aby to nebylo všechno bude u všech vlacích podáván zdarma nápoj a ve stanicích Černovice u Chomutova, Křimov, Kovářská a Vejprty budou fotozastávky. Ve stanici Vejprty bude pro Vás připravena prohlídka stanice ( dopravní kanceláře apod... ) Ve vlacích číslo 5298 a 5299 si budete moci ve vlakovém rozhlasu Desira poslechnout během jízdy povídání o trati. O příjemnou cestu se Vám postarají stevardky, které budou v každém voze. Program na 4.2.2012 :

8:03 Odjezd slavnostního vlaku 16880 z Chomutova do Vejprt v řazení 810+Btax.

9:30 Příjezd slavnostního vlaku do stanice Vejprty. Prohlídka stanice a nádraží.       POKRAČOVÁNÍ ...

Die Festfahrt zum 140. Jubiläum der Bahnstrecke Nummer 137 Komotau – Weipert und der Tag den offenen Tür in Eisenbahndepositorium des technischen Nationalmuseums in Komotaus Depot am 4. Februar 2012, im Samstag. -> mehr HIER

14.1.2012 Odpoledne vlak nejel : dnešní den na trati Chomutov - Vejprty stál opravdu za to. Nejprve odklízela traťová údržba stromy z tratě a vlak dojel do Vejprt se 122 minutovým zpožděním. Desiro na vlaku 5299 nejelo. Zpět se tedy vydal motorový vůz 810 od vlaku 16880, který moc daleko nedojel. Jeho jízda na nějakou dobu skončila v Rusové, když vlak uvíznul v nafoukaném sněhu. Vlak vysvobodila traťová údržba, která odházela sníh u vlaku a na trati. Vlak tedy dojel do Chomutova až kolem druhé hodiny. Odpolední část dne vlak nejel vůbec. V úseku Chomutov - Vejprty byla zavedena náhradní autobusová doprava. Autobus poslal dopravní podnik měst Mostu a Litvínova. Autobus odjel svou část dne na čas bez jakého zpoždění. A aby toho nebylo nakonec málo, tak na fréze, která jezdí do Vejprt se ulomily nože, takže to vypadá, že zítra pojede též autobus.  Foto z dnešního dne ZDE .

14.1.2012 vlak do Vejprt 120 min zpoždění. Desiro dnes nepojede : Kvůli špatnému počasí v Krušných horách byl dnes opožděn osobní vlak číso 16880 jedoucí z Chomutova do Vejprt. Důvodem zpoždění bylo pád několika stromů na trať. Traťová údržba SŽDC trať zprovoznila. Desiro ale dnes do Chomutova nepojede. Motorový vůz řady 810 od vlaku 16880 jede zpět z Vejprt jako 5299 s odjezdem z Vejprt s 80 min zpoždění. Doufejme, že vše bude už v pořádku. O dalším mimořádných událostech Vás budeme informovat.

 

31.12.2011 KONČÍ ROK 2011 ... DNEŠNÍ FOTKY Z VEJPRT : Rok 2011 je za námi a před námi je Nový rok 2012. Doufejme, že nový rok přinese větší blaho pro naší trať. Ve fotoaktualizaci jsem pro Vás připravil dnešní fotky z Vejprt, které naleznete ZDE.

 

 

29.12.2011 S NOVÝM ROKEM 2012 PŘIJDE I 140.VÝROČÍ TRATĚ : 2.února 2012 tomu bude přesně 140 let, co na trati vyjel první vlak, 1. srpna 2012 to bude 140 let od příjezdu prvního vlaku do Vejprt. Protože se jedná o jubilejní výročí, připravujeme pro Vás různé upomínkové předměty a jízdy zvláštních vlaků z Chomutova do Vejprt a zpět. Nejbližší jízda by se měla konat již 4.února 2012. O připravované akci Vás budeme včas informovat. Prozatím je vše pouze v přípravě a na dobré cestě. 
A to není vše, co rok 2012 přinese. S Novým rokem by měl vzniknout kolem trati spolek VEJPRTSKÁ DRÁHA/WEIPERTBAHN, který se bude snažit o rozvoj a propagaci trati s výhledem na lepší zítřky. S nápadem přišel Ladislav Drobný a Tomáš Zavadil. Plánů do budoucna je opravdu hodně a nejsou malé, tak nám drže palce a v roce 2012 uvidíme co a jak.

26.12.2011 KALENDÁŘE K DOSTÁNÍ I V ŽST VEJPRTY : dorazila již první dodávka nástěnných kalendářů tratě 137 Chomutov - Veprty. Nejenže si kalendář můžete objednat u nás ale jsou k dostání v pokladně železniční stanice Vejprty. Větší množství kalendářů lze objednat i u výpravčího.

Der Kalender 2012 (A3) Bahnstrecke Num. 137 Chomutov – Vejprty erhältlich in der Kasse ( Bhf Vejprty ).

 

PZZ u Křimova 24.12.2011 při sněhové vánici.

25.12.2011 Přejezdové zabezpečovaní zařízení u Křimova již v provozu : Dlouhou dobu nebylo v činnosti PZZ u Křimova. Byla zde nařízena pomalá jízda ( 10km/h). Začátkem prosince bylo PZZ uvedeno opět do chodu. Na vánoční den se prohnala Krušnými horami sněhová vánice. Některé silnice byly dokonce i uzavřeny. Akorát stará poctivá železniční doprava nezklamala. Všechny vypravené vlaky jak včera i dnes nenabrali při své cestě žádné zpoždění. Trať byla v celém úseku protažena sněhovou rolbou. Fotografie, které jsem pro Vás pořídil z Křimova si můžete prohlédnout ZDE.

12.12.2011 PŘINÁŠÍME VÁM FOTKY Z TRHÁNÍ KOLEJÍ V KŘIMOVĚ : Koncem měsíce listopad zmizelo ze ŽST Křimov jeho kolejiště. Všechny staniční koleje jsou již pryč. Podle informací se na nádraží nacházejí už jen první staniční kolej a dvě koleje k výtopně. Foto ZDE .

JEŠTĚ STÁLE JE POŽÁD K DISPOZICI KALENDÁŘ TRATĚ 137 CHOMUTOV - VEJPRTY. OBJEDNAT SI HO MŮŽETE ZDE .

 

30.11.2011 LETOS POPRVÉ U NÁS K PRODEJI KALENDÁŘ TRATĚ 137 NA ROK 2011 : Protože se blíží nový rok 2012 tak jsem za spolupráce paní Jarmily Ježilové, která zásobuje web kvalitními fotografiemi, vytvořil kalendář na rok 2012 ve formátu A3. Kalendář bude vytištěn jen v určitém množství. A proto, kdo má o kalendář zájem, který je zaměřen pouze na trať 137 Chomutov - Vejprty, tak si ho může objednat na e-mailu: kalendar@trat137.unas.cz. Do e-mailu prosím napište Vaše jméno, adresu, PSČ, popř. telefonní číslo. Cenu kalendáře zatím přesně nevíme, protože budeme čekat na počet objednávek. Čím více z Vás si kalendář objedná, tím pak bude levnější ZDE.

30.11.2011 TRHÁNÍ KOLEJÍ V KŘIMOVĚ ZAČALO !!! : Jak jsem Vás informoval ve článku 15.11.2011 tak v ŽST D3 Křimov mají být vytrhány koleje. Tato akce již začala koncem tohoto měsíce. Všechny staniční koleje jsou vytrhávány kromě koleje číslo 1 a koleje k výtopně číslo 7 a 5. Fotky z vytrhávání kolejí v Křimově Vám přineseme zítra.

 

30.11.2011 Máme pro Vás další informace o demolici nádraží budovy a EXKLUZIVNÍ FOTKY Z DEMOLICE : Na začátku podzimu začala demolice nádražní budovy ve Vejprtech. Nejedná se ale o úplnou demolici této budovy. Po nařízení drážního úřadu bude z budovy sundána pouze střecha, která by mohla ohrozit drážní provoz a bezpečnost lidí. Celá demolice budovy by vyšla na 40 mil. korun ale na to dráhy nemají peníze a pro bude prozatím sundána je střecha. Dále přidány nové fotky přímo z demolice, kde můžete vidět fotky jak demolice probíhá. K vidění jsou fotky i z interiéru budovy. FOTO ZDE .

 

18.11.2011 Navštivte internetové stránky http://www.erzgebirgsbahner.de.vu/       Jedná se o Německé internetové stránky, které jsou velice dobře zpracované. Najdete zde veškeré informace o tratích a informací z provozu patřící pod Erzgebirgsbahn.

15.11.2011 V KŘIMOVĚ JEDNA TRAŤOVÁ KOLEJ? ANO, TO JE PLÁN SŽDC : Do konce roku 2011 má proběhnout ve stanici radikální změna. Tou změnou bude vytrhání všech staničních kolejí kromě koleje číslo 1 a koleje k výtopně číslo 7 a 5. Tak padlo rozhodnutí SŽDC. Každým rokem na této trati něco zmizí. Nejprve zmizel provoz a sním výpravčí v ŽST Křimov, od začátku podzimu probíhá jedna z nejvetších a nejsmutnějších zásahů a to demolice budovy na nádraží ve Vejprtech a aby toho nebylo málo vytrhají se koleje v Křimově . Co nás bude čekat příští rok? Modleme se aby dominantu Krušných hor a to trať 137 Chomutov - Vejprty nezrušili celou. PŘIDÁNO 21 NOVÝCH FOTEK -> ZDE .

 

5.11.2011 SBOHEM VEJPRTSKÁ BUDOVO : Před několika týdny začala postupná demolice budovy Vejprtského nádraží. Tato mohutná dominanta Severních Čech se pomalu ale jistě loučí se světem. Budova se pomalu rozebírá. Nejdříve se začalo se střechou a poté přijdou na řadu opěrné zdi apod... Zůstane akorát opravená severní část budovy, kde se nachází v prvním patře nocležna a dole v přízemí dopravní kancelář a čekárna. Foto ZDE.

Od nového GVD vlaky budou jezdit pořád stejně. Změna se týká akorát ze strany od DB a to taková, že vlaky do Vejprt z Chemniztu budou jezdit jen o VÍKENDU. Nový jízdní řád k nahlédnutí ZDE.

Dále od nového GVD nebude o pracovní dny sloužit ve stanici Vejprty výpravčí (dirig. dispečer ). Jeho služba bude pouze o víkendu. DO VIDEOGALERIE PŘIDÁNA NOVÁ VIDEA !!

8.10.2011 NOVÁ FOTODATABÁZE SPUŠTĚNA : Dnešním dnem byla spuštěná úplně nová fotodatabáze ( fotogalerie ). Naleznete zde nové fotky od 1.1.2011, fotky od roku 2006 do roku 2010, zajímavá vozidla na trati, foto přehled mimořádných událostí na trati a hlavně již slibované historické fotky. Na fotodatabázi se bude nadále pracovat. Vše naleznete ZDE nebo v menu po názvem FOTOGALERIE.

SPUŠTĚNA NOVÁ VIDEOGALERIE !!! ZDE

 

3.10.2011 NEDOSTATEK CESTUJÍCÍCH? TO SE NÁS NETÝKÁ. O VÍKENDU DVĚ DESIRA!V neděli 2.10.2011 byli nasazeny na pár osobních vlaku ( 5298 a 5599 ) dvě motorové jednotky DB 642 Desiro ( 642 738 a 642 228 ). Důvodem byla zvýšená frekvence cestujících. ... Od 2.10.2011 nejezdí na osobních vlacích 16880 a 16883 vůz s rozšířenou přepravou spolu zavazadel především jízdních kol.

+NOVÉ FOTKY

 

19.8.2011 TROCHA HISTORICKÝCH FOTEK : Již delší dobu pro Vás připravujeme historické fotky, které jsme nasbírali. Zatím ale čekáme na povolení od autorů fotek, které zde chceme zveřejnit. Pokud vše dobře dopadne, zveřejníme je v průběhu září.

MÁTE-LI STARÉ A HISTORICKÉ FOTKY Z TÉTO TRATĚ A RÁDI BYSTE SE S NÁMI PODĚLILI, POŠLETE NÁM JE NA historickefotky@trat137.unas . Děkujeme :-)

 

19.6.2011 TRAŤOVÁ RYCHLOST NA NĚKTERÝCH MÍSTECH OPĚT ZVÝŠENA : Zvýšení traťové rychlosti se dočkal úsek Vejprty - Kovářská a Křimov - Domina, z rychlosti 50 km/h byla rychlost zvýšena na 60 km/h. Jízdní řád ale není zatím přizpůsoben pro tyto rychlosti a jízdní doba je stále 1 hodinu 22 minut. ... Železniční přejezd mezi stanicemi Křimov zastávka a Křimov je v poruše. Na přejezdu bylo porušeno zabezpečovací zařízení. Přes přejezd je zavedena pomalá jízda a motoristy upozorňuje nefunkčnost dopravní značka STOP. Přidáno pár nových fotek ZDE.

27.3.2011 - NOVÉ INFORMACE A FOTKY U KAŽDÉ STANICI A ZASTÁVCE : Po dlouhé době dodělány v sekci STANICE všechny zastávky a stanice. U každe stanice přidány nové informace o typu zabezpečovacího zařízení a plánek stanice. Dále všude přidány nové fotky.

 

21.3.2011 - PO ZIMĚ DVĚ POMALÉ JÍZDY : Po letošní zimě bylo z technických a bezpečnostních důvodů nařídit dvě nutné pomalé jízdy. Jedna pomalá jízda byla opatřena u starého kamenného mostu před Kovářskou. Nosné stěny mostu jsou popraskané a jezdí se zde 10 km/h. Druhá pomalá jízda je u Českých Hamrů přes železniční most, který byl v zimě poškozen projíždějícím nákladním autem. Jízda je zde omezena na 20 km/h.

 

6.3.2011 - TRAŤ OD 19.2.2011 V PROVOZU :  po dlouhodobé výluce jezdí vlaky mezi Chomutovem a Vejprty. Poškozený most u Českých hamrů byl opraven a v místě byla nařízena POMALÁ JÍZDA. Od nového GVD jezdí vlaky pořád stejně, akorád se změnila čísla vlaku, které jezdí Desiro. A to takto : Chemnitz - Vejprty - Chomutov číslo 5298 a Chomutov - Vejprty - Chemnitz 5299. Ranní vlak do Vejprt a odpolední vlak z Vejprt jezdí beze změny.

 

17.12.2010 - VLAKY STÁLE NEJEZDÍ :

Tento víkend probíhá opět výluková činnost v úseku Chomutov - Vejprty. Vlaky déle nejezdí ani v úseku Vejprty - Crahzahl, kde ve směru na Chemnitzt probíhá normální provoz. Přepravu  zajišťuje v obou případech NÁHRADNÍ AUTOBUSOVÁ DOPRAVA .

10.12.2010 - PROVOZ ZASTAVEN, porucha na trati v úseku Kovářská - Vejprty :

Pro tyto vlaky se dne 11.prosince 2010 objednává náhradní autobusová doprava:
a) Směr Chomutov - Vejprty: - Os 16880 (Chomutov/08:03/ - Vejprty /09:30/) - Os 16882 (Chomutov/16:20/ - Vejprty /17:42/)
b) Směr Vejprty - Chomutov: - Os 16881 (Vejprty /10:19/ - Chomutov/11:41/) - Os 16883 (Vejprty /18:24/ - Chomutov/19:51/)
Pro tyto vlaky se dne 12.prosince 2010 (nový jízdní řád) objednává náhradní autobusová doprava:
a) Směr Chomutov - Vejprty: - Os 16880 (Chomutov/08:03/ - Vejprty /09:30/) - Os 5298 (Chomutov/16:20/ - Vejprty /17:42/ - Chemnitz)
b) Směr Vejprty - Chomutov: - Os 5299 (Chemnitz - Vejprty /10:19/ - Chomutov/11:41/) - Os 16883 (Vejprty /18:24/ - Chomutov/19:51/)
Na trati je provoz vlaků osobní dopravy pouze v sobotu a neděli.
Poznámka:
Poškozený železniční most po nárazu silničním vozidlem od 26.listopadu 2010. Správa železniční dopravní cesty s.o. zatím nemůže zahájit opravy z důvodu nízkych teplot. Termín ukončení opravy tratě bude upřesňován. Plánovaná konec výluky
02.01.2011 23:59.

Osobní vlak číslo 16880 odjíždí ze zastávky Nová Ves u Křimova

28.9.2010 - Jízdní řád bude na další rok stejný : Na stránkách Ústeckého kraje vyšli již jízdní řády na nový rok. Pro tuto trať je jízdní řád z hlediska času stejný. Změnilo se akorát číslování vlaků. První spoj z Chomutova bude označen jako Os 16880, druhý spoj z Leipzig do Chomutova bude označen jako Os 5298, třetí spoj z Chomutova do Leipzig bude označen jako Os 5299 a čtvrtý spoj z Vejprt do Chomutova bude označen jako 16883.                                                     Od 26.10.2010 do 2.3.2011 bude na osobních vlakách číslo 16800 a 16883 jezdit jen sólo motorový vůz 810. V sekci stanice předěláno 9 stanic : Chomutov, Černovice u Chomutova, Domina, Křimov-Suchdol, Křimov zastávka, Křimov, Nová Ves u Křimova, Výsluní a Rusová na dalších stanicích se pracuje.

Dirigující dispečer ŽST Křimov, při stavění vlakové cesty.

20.9.2010 - Zrušení provozu o víkendech se této trati týkat nebude :MF Dnes 22.9.2010 (regionální příloha): Horské obce si oddechly, rušení železničních tratí se jich nedotkne.
Podle včera zveřejněné nové verze seznamu ministerstva dopravy by se měl zrušit provoz na těchto pěti železničních trasách:
Rumburk - Jiříkov státní hranice, Čížkovice - Obrnice,Libochovice - Račiněves, Děčín - Duchcov, Vilémov u Kadaně - Kadaňský Rohozec.
Ze seznamu naopak vypadly tratě:
Chomutov - Vejprty, Most - Moldava
"Všechny návrhy jsou zatím jen předběžné. Ale kraj počítá s tím, že do Vejprt a Moldavy budou vlaky v nejbližší době pořád jezdit," potvrdila včera krajská mluvčí Magdalena Hanáčková.
Všechny údaje jsou přitom nadále zatím jen předběžné, vyjednávat o osudu tratí se bude až do konce měsíce. "Jednání pořád pokračují, jasno bude nejspíš koncem září," uvedl mluvčí SŽDC Pavel Halla.

20.9.2010 - WEB OPĚT V PROVOZU : Po dlouhé přestávce se opět vracím k aktualizacím stránek. Na jaře jsem začal předělávat web do nového vzhledu ale nedodělal jsem všechny složky. Proto nyní bude v plánu vše dodělat.

Během přestávky, kdy web nebyl aktualizován se událo spousta věcí. Pro nás asi tou nejdůležitější bude návrh na zrušení provozu i o víkendech. S tímto návrhem přišel Ústecký kraj. Podrobnější informace o budoucnosti této tratě se pro Vás pokusím zjistit. Zatím si ZDE můžete přečíst článek, kde se o zrušení provozu píše. Toto zrušení se netýká pouze této tratě. Na seznamu jsou tratě například Most - Moldava v Kr.hr., Duchcov - Děčín atd...

1.4.2010 - Aprílová aktualizace : Horská železniční trať 137, která byla defakto před zrušením opět ožije. České Dráhy spolu s Deutsch Bahn vybudovali na trati mezinárodní koridor. Traťová rychlost se zvedla na některých místech až o 120 km/h. Budou zde také nasazeny nové vlakové soupravy. Výhodou je také elektrifikace této tratě, která byla provedena až do  německé stanice Flöha. Proto zde budou na osobní vlaky nasazovány dvoupatrové elektrické jednotky CityElefant. Nově začnou jezdit po trati vlaky kategorie RYCHLÍK, EXPRES, EURO CITY a jeden pár spoje SUPER CITY. Po modernizaci kolejového svršku byli také zmodernizovány železniční stanice ležící na trati. Pro hustý provoz na této trati byli stanice nově upraveny tak aby se zde mohli křižovat soupravy složené cca z 12 vozů. Každá stanice má nové bezbariérové nástupiště, staniční personál,  pokračování ....

28.3.2010 - Představení partnerských webů : prvním partnerským webem je webová fotogalerie paní MGr. Jarmily Ježilové. Na těchto stránkách naleznete rozsáhlou fotogalerii přírody kolem této tratě. www.vlacek.own.cz . Druhým partnerským webem jsou stránky Tomáše Zavadila o autobusové dopravě v Ústeckém kraji. Na stránkách naleznete seznamy autobusů u jednotlivých dopravců a další informace. www.autobusy-uk.wz.cz

26.3.2010 - Dne 21.3.2010 v 19.55 hod vyjela jednotka HZS SŽDC Chomutov ke srážce motorového vozu s osobním vozidlem na trati Černovice u Chomutova - Domina s technikou CAS 24 L-101, TA-1 VW Transporter. Na místě bylo zjištěno že dosud neznámý řidič uvízl s vozidlem Favorit na bývalém, dnes již zrušeném železničním přejezdu, vozidlo zde zanechal utekl od něj a do tohoto následně narazil osobní motorový vlak. Událost se obešla bez zranění, po řidiči vozidla pátrá PČR.

Soprava složená z vozů 810 + 810 + BDtax ve stanici Křimov.

22.3.2010 - Práce na nově předělaném webu dále pokračují. Dnes předěláno barevné provedení. Dále se již připravuje veliký archiv fotek z této tratě, kde budou umístněny fotky jak starší tak i novější. V neděli železniční trať 137 ožila. V 15:40 spatřena z Vejprt před ŽST Chomutov souprava složená z vozů 810 + BDtax + 810. V neděli také nejezdilo Desiro, proto celý den obsluhoval trať vůz 810.

 

Vejprty 13.3.2010 - 810 303-815.3.2010 - Vážení návštěvníci internetových stránek železniční tratě 137 Chomutov - Vejprty. Chtěl bych Vás zde přivítat na nově předělaném vzhledu tohoto webu. Zatím jsou jen udělány podstránky Popis tratě, Historie, Fotogalerie, Vozidla, Stanice, Jízdní řády a Pro Vás ... ( návštěvní kniha ). Na webu se postupně pracuje...                                                                              Dne 13.3.2010 byl neschopný motorový vůz 810 303 - 8, který nešel nastartovat na osobním vlaku číslo 16 883 v ŽST Vejprty. Za pomocí vozidla MUV společnosti SŽDC se zaměstnanci pokoušeli motorový vůz roztlačit a nastartovat. To se však nepodařilo a proto pro cestující, kteří čekali na odjezd vlaku byli odvezeni do Chomutova náhradní autobusovou dopravou. Neschopný motorový vůz, byl druhý den zprovozněn a kolem poledne byl spatřen v ŽST Chomutov.

 

 

Tyto internetové stránky provozuje spolek  ... Diese Websiten wird von Verein betrieben Vejprtská dráha/Weipertbahn o.s. - Ladislav Drobný, 2012