wz

Internetové stránky o železniční tratě 137 Chomutov - Vejprty ...  Website für die Bahnlinie 137 Komotau - Weipert.

Hl. stana

Popis tratě

Historie

Fotogalerie

Vozidla

Stanice

Jízdní řády

Pro Vás ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Motorová jednotka - DB 642

Motorová jednotka v překladu do Francouštiny ,,Touha'' vyrábí od roku 1998 společnost Siemens. Na Německé tratě se jich 150 kusů. Charakteristické znaky jednotek Desiro jsou jsou : 1.vysoký komfort pro cestující díky 60% nízkopodlažního podílu a komfortního řešení vnitřního prostoru s designem orientovaným na vysokorychlostní přepravu. 2.Hliníková hrubá stavba. 3. vysoká disponibilita osvědčeným sériově vyráběným komponentům. 4. Ekologicky nezávadná technika k pohonu dieselovými motory splňujícími hodnoty dle normy Euro2. 5. Množství vícenásobné trakce a jednomužné obsluhy. 6. Modulární struktura informačního zařízení pro cestující.            

Skříň vozidla : Samonosná hliníková konstrukce z protlačovaných profilů, čelo vozidla jako skořepina sendvičového provedení, slepena se skříní vozidla.         

Izolace : Odhlučňovací stříkaná izolace na vnitřních plochách pojezdu. tlumící rohože v podlaze, na bočních stěnách a v prostoru stropu.                                 

Vnitřní vybavení : V oddílu 1.třídy pohodlné sedačky v uspořádání 2+1, velkoprostorový oddíl 2 třídy se čtyřmi sedadly v řadě, sedadla uspořádána proti sobě.Podélná police na odkládání zavazadel s integrovaným osvětlením.Víceúčelový oddíl se sklápěcími sedačkami, možnost k odložení jízdních kol, kočárku apod. WC s uzavřeným systémem přizpůsobeno invalidům. Elektricky ovládána vysouvací nástupní plošina pro nástup do více účelového oddílu.
Výrobce Siemens
Uspořádaní náprav B' (2) B'
Trvalý výkon 550 kW
Délka přes spřáhla 41 700 mm
Max. rychlost 120 km/hod.
Hmotnost 86t
Přenos výkonu dieselmechanický

FOTO :

Více fotek této motorové jednotky naleznete ZDE !